неділя, 15 жовтня 2017 р.

Тім Кук:

Тім Кук: «Краще вивчати код, а не англійську, замість другої мови»

На днях руководитель компании Apple Тим Кук, пребывая с визитом во Франции, дал интервью, в ходе которого прямо заявил: знание кода – это лучше любого языка для студента в любой стране. На слова Кука обратило внимание издание Quartz.
Сейчас руководитель Apple пребывает во Франции с недельным визитом, в ходе которого встречается с президентом страны, а также проводит ряд встреч и дает интервью. В одном из недавних он заявил, что сейчас умение программировать – лучший навык для подрастающего поколения.
«Если бы я был 10-летним французским ребенком, для меня изучение программирования было бы более важным навыком, нежели изучение английского. Я не говорю «не учите английский». Просто именно с помощью кода сегодня можно выразить себя сразу для всех 7 млрд человек на земле. И я был бы очень рад, если бы код изучали во всех школах в качестве одного из основных предметов», — заявил Кук.
В ходе выступления руководитель Apple также заявил, что не стоит воспринимать код исключительно как удел программистов и ученных: «с помощью кода вы можете заниматься как технологиями, так и креативом», — добавил Кук. У компании Apple, к слову, есть как и свой язык программирования Swift, который уже входит в различные рейтинги наиболее популярных языков, так и свое приложение для детей по изучению базовых возможностей Swift.
В Quartz отметили, что слова Кука – не просто популизм. В США университеты ежегодно выпускают до 60 тысяч человек, которые имеют навыки программирования. Потребность страны – более 500 тысяч человек. 
Впрочем, самого Кука за его слова поддали критике, даже несмотря на указанные выше доводы (о нехватке программистов). По словами того же издания Quartz, именно английский является самым популярным языком среди программистов и его незнание не становится большим плюсом для того, кто учит код. 
Напомним, ранее Джек Ма говорил о приблизительно том же: он советовал создавать больше рабочих мест в сфере инноваций и готовить для этого кадры, а не думать о росте производства. 

GitHub представил рейтинг самых популярных языков программирования

GitHub представил рейтинг самых популярных языков программирования

9086 7
Одна из самых популярных платформ для разработки программного обеспечения GitHub выпустила очередной ежегодный отчет Octoverse за 2017 год. В нем анализируются показатели активности участников GitHub. Сейчас платформой пользуются 24 млн программистов из 200 стран мира, с сентября прошлого года они совершили свыше 1 млрд публичных коммитов в свыше 25 млн публичных репозиториев.
Платформа также поделилась данными о самых популярных языках программирования среди своих пользователей, среди которых разработчики из таких компаний, как Apple, Google, Facebook и Microsoft. Участники сообщества пользуются в общей сложности 337 различными языками программирования, вот самые популярные из них:

четвер, 12 жовтня 2017 р.

освіта має бути побудована на грі



Дмитро Семьонов: 

освіта має бути побудована на грі


Автор: Дмитро Семьонов, фріланс-маркетолог, співзасновник Travelage.
Освіта має бути побудована на грі. Бо це природньо. Не віриш? Тоді давай на десять хвилин зазирнемо у школу майбутнього.
Заходимо в клас. Вмостимось на пуфиках у кутку, щоб не заважати учням. Жуйку будеш? Хоча ні, не будемо чавкати, ми ж культурні люди. У клас забігає юрба п’ятикласників на чолі з вчителем. У принципі, не така вже і юрба — вісім чоловік. Та і «вчитель» тільки перейшов у десятий клас. Ведення класу є одним з його випускних екзаменів. Перше завдання непросте — привернути увагу п’ятикласників. Він клацає щось на смартфоні, й посеред кімнати з’являється голограма ракети. Діти кричать «Вауу!», розсідаються навколо і затихають. Найнетерплячіший проводить крізь ракету руками — зображення трохи пливе.
Вчитель починає зайняття: «Привіт, мене звати Василь. Наступні два місяці ми працюємо разом. Посеред кімнати ви бачите наш проект. До кінця терміну ми маємо збудувати і запустити ракету. — Дітлахи захоплено кричать та улюлюкають. — Я буду вашим менеджером. Як і завжди, в нас немає нічого, окрім чітко поставлених задач, як ми їх вирішимо - залежить тільки від нас».
Починається розподіл командних ролей. Микита, Сергій, Олесь та Світлана люблять математику і фізику, тому будуть інженерами. Вони працюють над побудовою ракети і розрахунком траєкторії польоту. Катя й Іван захоплюються маркетингом, їх задача — продати місця для туристів та вантажів. Колю хлібом не годуй, дай погратись з реактивами — він розроблятиме хімічну формулу для палива. Староста Оля займатиметься адміністративною роботою — отримуватиме дозволи та контролюватиме поставки від підрядників.
Команда жваво переходить до обговорення проекту. Дивлячись на них, розумієш, що їх не треба «мотивувати» ходити в школу. Вони самі сюди летять. Нехай ця ракета є вкрай спрощеною комп’ютерною моделлю, для створення якої потрібно пройти ланцюжок завдань. Але для них вона справжня! Так само, як для нас справжньою була «халабуда» з стільців та ковдр, чи постріли з дерев’яного «пісталєта».
Кожен з них займається улюбленою справою і не ґвалтує свідомість предметами, які йому не до вподоби. Постійна робота в команді розвиває їх комунікабельність та вміння взаємодіяти.У них немає оцінок. Як і у житті, ракета або летить, або не летить — інших варіантів немає. Ілон Маск не міг же сказати інвесторам: «Рібят, ракета трішки вибухнула у повітрі, але загалом публіка все оцінила непогано — на 4+». Разом з тим, учні зацікавлені завершити проект якнайшвидше — бо вони змагаються з іншими школами міста. Якщо переможуть, отримають цілком відчутну винагороду — екскурсію в паризький Діснейленд. Кожен відчуває відповідальність перед командою, тому викладаються на 110%. І в процесі отримує знання з обраної спеціалізації.
Чому це працюватиме? Бо гра є основним принципом навчання високорозвинених істот. Це закладено природою. Подивіться, як вовтузяться малі цуценята — кусаються, дзявкають та ганяються одне за одним. По факту, це є симуляцією життєво важливих задач — полювання, втечі, побудови ієрархії зграї та боротьби за територію. Так само людська гра у хованки вчить обманювати хижаків, квач — наздоганяти жертву і т. ін. Не здивуюсь, якщо цим іграм сотні тисяч років — так наші предки вчились виживати.
Гра дає запал, інтерес та азарт до вирішення задач. Це крутий інструмент для соціалізації — недарма люди проводять час разом, граючи у баскетбол чи настолки. У гру можна перетворити вивчення будь-якого предмету: математики, фізики, медицини, літератури… Вона підвищує ефективність освіти в рази. Подивіться документалку про школу, побудовану на грі - це ж ідеально.
Яке місце гра займає у сучасній середньостатистичній школі? Там це злочин. Сиди спокійно, не крутись, не говори, не смійся! Маєш хороші оцінки лише з одного предмету? Невдаха, лузер, нічого з тебе не вийде. Правильна відповідь лише одна, і вона завжди збігається з думкою вчителя. Освіта — це серйозно! Гра — це погано.
Школа спаплюжила найбільш природній та ефективний спосіб вчитись, вилучивши гру з усіх аспектів освіти. Зараз це не навчальна установа, а м’ясорубка дитячих душ.
Щоб наш уявний експеримент зі школою майбутнього став реальністю, наше суспільство має зробити гру основним принципом навчання. І тоді наступні покоління будуть у рази розумніші, успішніші, а головне — щасливіші за нас.
А якою освіту майбутнього бачите ви?

Цікаві факти про інформатику та комп'ютер







Пошук в цьому блозі