пʼятниця, 20 квітня 2018 р.

Code.org

Цікаві факти:

Біл Гейтс і Марк Цукерберг розповіли про простоту програмування
Американська некомерційна організація Code.org зняла відеоролик, що розповідає про простоту і користь програмування. У ролику знялися засновник і колишній глава Microsoft Біл Гейтс, творець Facebook Марк Цукерберг, генеральний директор компанії-розробника комп'ютерних ігор Valve Гейб Ньюелль та інші відомі програмісти.
Учасники проекту розповідають про те, що вивчити основи програмування – не складніше, ніж ази математики. Знаменитості, що знялися в ролику, серед яких професійний баскетболіст Кріс Бош і музикант Will.i.am, запевняють, що основи програмування необхідні кожному, оскільки у сучасному світі людині постійно доводиться стикатися з комп'ютерами.
За словами Гейба Ньюелла, уміння програмувати схоже на чаклунство. Мораль ролика і в тому, що тим, хто уміє програмувати, простіше знайти хорошу роботу. За словами Марка Цукерберга, він радий бачити в Facebook всіх талановитих програмістів.
За даними газети The New York Times, яка посилається на засновника Code.org підприємця та інвестора Хаді Партові (Hadi Partovi), Microsoft збирається показувати рекламний ролик про користь програмування в кінотеатрах мережі Regal. Цукерберг обіцяв просувати відео в Facebook, а компанія Google – на відеохостингу YouTube.

Інтерес до техніки і тягу до розваг можна поєднати з навчанням і розвитком, запропонувавши дитині ігри, які навчать складати алгоритми і навіть писати код.
  1. Kodable
  2. Code.org
  3. Lightbot
  4. ПіктоМір
  5. Robozzle
  6. Cargo-Bot
  7. CodeMonkey
  8. Scratch
  9. СeeBot
  10. CodeCombat

 10 англомовних онлайн-платформ, які навчать вас програмувати

Розробка програмного забезпечення може здаватися складним процесом (хоча нещодавно ми з’ясували, що навіть дітей віком 5-8 років можна цьому навчити); але якщо в Новому році ви нарешті вирішити спробувати свої сили у програмуванні — рекомендуємо вам скористатися одним із наступних 10 ресурсів для дистанційної освіти.
Codecademy — платформа, на основі якої можна вивчати прості уроки із володіння JavaScript, HTML та CSS, Python та Ruby.
Girl Develop It — платформа для жінок, яка на основі неприбуткової організації волонтерів забезпечує наставницьку роботу із усіма віковими групами жінок із різних країн. Завдання — навчити жінок розробляти програмні продукти різного рівня складності.
Udacity — стенфордська онлайн-платформа, де серед інших курсів онлайн-освіти можна знайти і курс безкоштовного вивчення програмування: Introduction to Computer Science.
Code Racer — мультиплеєр, який в ігровій формі дозволяє вивчати як основи на кшталт HTML та CSS, так і поглибити знання в сфері програмування вищого рівня складності.
Computer Clubhouse — онлайн-проект для малозабезпечених родин, котрий покликаний дати доступ до уроків програмування більш ніж 25 тис дітей щороку.
CoderDojo — волонтерські сесії для молоді, що дають змогу вивчити програмування, потрапити до технологічних компаній на навчальні тури та послухати цікавих спікерів з цієї сфери.
Code School — онлайн-курси із широким спектром мов для вивчення, а також програмами опанування дизайну та веб-розробки.
Treehouse — батьківська платформа проекту Code Racer, що надає доступ до відеокурсів та уроків усім, хто хоче покращити свої навички програмування.
Girls Who Code — популярна ініціатива, яка влаштовує конкурс серед 13—17-річних дівчат на розробку прикладних програм та інженерних рішень. Мета проекту — збільшити кількість жінок в ІТ, присутність жінок-підприємців на різних посадах в технологічних компаніях та стартапах через заохочення їх до активної співучасті.
Black Girls Code — платформа для афроамериканок, але гадаю, що афроукраїнки також можуть скористатися цим сайтом для вивчення мов програмування.
Раніше ми вже розповідали, для чого варто опанувати навички кодера і як програмування може вам допомогти вже в найближчому майбутньому.
Джерело: blog.ted.com

пʼятниця, 13 квітня 2018 р.

Візуал, аудіал, кінестетик, дискрет - що це?



Візуал, аудіал, кінестетик, дискрет - що це?

 19.11.2014   Категорія: Психолог рекомедує
Візуал, аудіал, кінестетик, дискрет - що це? Ці слова означають особливості сприйняття і переробки інформації людьми різного віку.
Візуал - людина, що сприймає більшу частину інформації з допомогою зору.
Аудіал - той, хто одержує основну інформацію через слух.
Кінестетик - той, хто сприймає інформацію через інші відчуття (нюх, дотик та ін) і за допомогою рухів.
Дискрет - людина, у якої сприйняття інформації відбувається через логічне осмислення, з допомогою цифр, знаків, логічних доказів. Ця категорія людей зустрічається рідше за все, а дітям, в тому числі і школярам, зазвичай зовсім не властива.
Візуал, аудіал, кінестетик, дискрет - що це?
Такі особливості психіки проявляються вже в дошкільному віці і відіграють велику роль у налагодженні контактів дитини з оточуючими, в успішності навчання, отримання нових навичок і вмінь.
 Як розпізнати в людини ведучий канал сприйняття і переробки інформації? Часто достатньо поспостерігати!

ДОШКІЛЬНИЙ ВІК
Малюк-візуал при сприйнятті інформації більше покладається на зорові відчуття. Він швидко запам'ятовує колір, форму, розмір. Якщо малюку запропонувати нову іграшку, він спочатку уважно розгляне її з усіх боків. Діти-візуали люблять ліпити, малювати, вирізати, складати пазли. Їх заняття та ігри включають в себе взаємодію очей і рук. Такі дітки вважають за краще розглядати картинки в книжці, ніж слухати казку (наприклад, на аудіо касеті або у виконанні мами).
Для дитини-візуала важливо, що на ньому одягнено, він сам вибирає колір колготок, сукні, кофтинки; дівчатка трепетно ставляться до прикрас, шпильками, бантики. Малюк-візуал насамперед запам'ятає і розповість, хто, в чому прийшов сьогодні в садок, у кого на майданчику була найяскравіша іграшка. Візуал досить акуратний (для свого віку), він, наприклад, не полізе в калюжу, бо черевики будуть брудними, непривабливими. У спілкуванні з однолітками дитина-візуал спочатку спостерігає, а вже потім йде на контакт (спільну гру), може довго грати один. У вихованні малюка-візуала необхідно приділяти увагу розвитку мови (він неговіркий), комунікабельності (вмінню спілкуватися), фізичної координації.
Дошкільник-Аудіал пізнає навколишній світ через звуки, тому раніше інших починає говорити, має великий словниковий запас. Такі малюки люблять слухати музику, казки на аудіо, вести розмови - обговорювати, доводити. Придумує різні казки, ігри. Вміє переконувати, умовляти. Але в рухливих іграх брати участь не любить. Діти-аудіали дуже товариські. Вони можуть трохи відставати від однолітків у розвитку навичок, пов'язаних з зоровим (пошук відмінностей на картинках) і моторних (вміння спритно залазить на гірку, швидко і довго бігати) сприйняттям. Тому варто ці навички розвивати за допомогою ігор, вправ.
Маленький кінестетик пізнає світ за допомогою дотиків, рухів. У нього добре розвинена моторика, він дуже багато рухається, зазвичай рано починає ходити. Такий малюк любить активні ігри, пов'язані зі стрибками, бігом, боротьбою, йому важко всидіти на одному місці, довго займатися однією справою. Малюк-кінестетик любить все чіпати, обмацувати; йому особливо важливі тактильні відчуття, тому частіше пестіть, притискайте до себе, цілуйте, намагайтеся менше вживати батьками улюблену фразу "Не чіпай!"

ШКіЛЬНИЙ ВІК
Візуали у своїй промові вживають іменники, дієслова, прикметники, пов'язані із зором (дивитися, спостерігати, картина, на перший погляд, барвистий, яскравий, як бачите ...).
Для аудіала характерні слова, пов'язані зі слуховим сприйняттям (голос, послухайте, обговорювати, мовчазний, тиша, беззвучний ...).
Словник кінестетика в основному включає слова, що описують почуття, відчуття (схопити, м'який, теплий, шовковистий, дотик, добрий нюх, ароматний, гнучкий ...).

Направленість погляду.
У візуалів при спілкуванні погляд спрямований в основному вгору,
 у аудіалів - по середній лінії,
у кінестетиків - вниз.

Особливості уваги.
Кінестетику взагалі важко концентрувати свою увагу, його легко відволікти чим завгодно; Аудіал легко відволікається на звуки;
візуалу шум практично не заважає.

Особливості запам'ятовування
Візуал пам'ятає те, що бачив, запам'ятовує картинами (образне мислення добре розвинене). 
Аудіал - те, що обговорював, запам'ятовує, слухаючи.
Кінестетик пам'ятає загальне враження; запам'ятовує, рухаючись, обмацуючи, нюхаючи.

Приклади розходжень у поведінці.
Ситуація: домашнє завдання, яке записано на дошці.
 Візуал слухняно відкриє щоденник і перепише з дошки те, що задано додому.
 Аудіал перепитає у сусіда і запише зі слуху або не буде взагалі нічого писати, а вдома зателефонує і дізнається в однокласників, що задано.
 Кінестетик довго риється в портфелі, знаходить потрібні підручники, в них - задані сторінки і прямо в підручниках відзначає, що задано.

 Ситуація: поведінка на перерві.
Візуал найчастіше залишається в класі (якщо там не дуже шумно) або виходить у коридор і розглядає інформацію на стінах, спостерігає за іншими дітьми.
 Аудіал використовує перерву, щоб наговоритися і погаласувати.
 Кінестетику перерва потрібна, щоб розім'ятися, порухатися.
Звичайно ж, при навчанні, вихованні необхідно враховувати особливості сприйняття і переробки інформації. Це відноситься і до батьків, і до педагогів. Важливо спілкуватися з дитиною на "його мові".

Зауваження сприймуться  краще, якщо:
візуалу - похитати головою, пригрозити пальцем;
аудіалу сказати пошепки "ш-ш-ш", "тихіше";
кінестетику покласти руку на плече. 

При виконанні дитиною домашнього завдання рекомендується:
візуалу дозволити мати під рукою листок, на якому він у процесі роботи може креслити, штрихувати, малювати і т.д.;
 аудіалу не робити зауваження, коли він в процесі запам'ятовування видає звуки, ворушить губами;
 кінестетика не змушувати сидіти довгий час нерухомо, давати можливість моторної розрядки (сходити в іншу кімнату, встати і пострибати ...).

При спілкуванні використовуйте методи, зрозумілі та близькі дитині:
з візуалами вживайте слова, що описують колір, форму, місце розташування, можна виділяти кольором пункти в книзі, використовувати таблиці, схеми, наочні посібники;
з аудіалами використовуйте варіації голосу (гучність, паузи, інтонації );   
з кінестетиками використовуйте жести, дотики, досить повільну мову, дозволяйте йому "обігравати" інформацію.
Кожна людина, дитина в тому числі, використовує різні канали сприйняття, тобто, ми не можемо бути тільки візуалами, наприклад. Особливості сприйняття залежать і від віку: для маленьких дітей властиво прагнення все помацати, спробувати на смак, школярі ж частіше залучають слух і зір. Вчіться розуміти один одного, тоді у вашому житті і в житті ваших дітей буде набагато менше проблем!

Візуалізація звуку






середа, 11 квітня 2018 р.

Радіантне мислення

Завдяки радіантному мисленню ви отримаєте нові інструменти: 

  1. планування, 
  2. підготовки до презентацій, 
  3. ефективного запам'ятовування інформації, 
  4. конспектування, 
  5. отримання глибокої інформації з підсвідомості та багато іншого.

Ми вивчимо техніку радіантного мислення завдяки використанню інтелект-карт (mind map). 

середа, 4 квітня 2018 р.

Нейромережа: машинний інтелект у смартфоні

Нейромережа: машинний інтелект у смартфоніСЮЖЕТ

Корреспондент.net, 28 січня 2017, 09:25
1
 
2094
Нейронные сети пример
Кадр з фільму Термінатор, оброблений у Prisma

Нейронні мережі не вміють ставити перед собою завдання, тому повстання машин можна поки що не очікувати.

 
Соцмережі захоплені мобільним додатком для редагування фотографій, який заснований на принципі нейронних мереж.
 
Китайський сервіс Meitu підкорив користувачів функцією Hand-drawn, що перетворює людину на "кавайного" аніме-персонажа.
 
Таке повальне захоплення фоторедактором спостерігалося влітку минулого року. Тоді у тренді був додаток Prisma, який робив з фотографії "витвір мистецтва", також використовуючи нейромережі.
 
(Meitu збирає персональні дані і може змінювати налаштування телефону. Воно накопичує дані аж до метражу квартири. Ймовірно Meitu зберігає інформацію через новий китайський закон про заборонений контент)
 
За такими, здавалося б, легковажними додатками стоїть технологія створення штучного інтелекту. Наприклад, днями вчені оголосили, що змогли навчити нейромережу розпізнавати рак шкіри.
 
Вивчення нейронних мереж почалося з появою перших комп'ютерів. Але тільки зараз ця галузь перейшла з академічних інститутів до корпорацій і невеликих стартапів і тепер доступна не тільки вченим, а входить у життя простих людей.
 
Корреспондент.net вирішив розібратися, що таке нейронна мережа і де її вже застосовують.
 
Нейронна мережа як машинне навчання
 
Штучні нейронні мережі розробляються, в тому числі, щоб зрозуміти, як працює мозок людини. Вони також роблять спроби відтворити його роботу.
 
Нейромережа є системою, яка навчається. Вона працює за алгоритмами, а також на основі минулого досвіду. Штучний нейрон є спрощеною моделлю природного.
 
 
Говорячи дуже просто, нейромережа - це комп'ютерна програма, яка дізнається інформацію і реагує на неї, а не виконує конкретні команди. Це серія взаємопов'язаних алгоритмів, які, працюючи разом, можуть сприймати візерунки і повторювати їх.
 
Найпоширенішими застосуваннями нейронних мереж є класифікація, пророкування (падіння акцій і т.д.) і розпізнавання.
 
Для того, щоб нейронна мережа могла коректно вирішувати поставлені завдання, потрібно "прогнати" її роботу на десятках мільйонів наборів вхідних даних. Наприклад показати їй букву "А" різними шрифтами, щоб побачити, які букви вона вирішить прийняти схожими на неї. Потім людина підтверджує, які букви насправді є "А".
 
У процесі навчання нейронна мережа знаходить складні залежності між вхідними даними і вихідними, а також узагальнює їх. Якщо навчання пройшло успішно, то нейромережа на виході дасть результат, який був відсутній у навчальній вибірці.
 
Google, наприклад, використовує нейронні мережі для розвитку перекладача. Він навчається покращувати ці переклади, виходячи з правильних перекладів, з плином часу.
 
У таких фоторедакторах, як Prisma і Meitu, використовується нейромережа, яка заснована на переході від конкретних особливостей зображення до більш абстрактних деталей.
 
 
Ідея такої нейромережі полягає в тому, що кожну картинку послідовно зменшують у розмірі (наприклад, замінюючи чотири сусідні пікселі на один, що відповідає їх середньому значенню) і заново згортають.
 
Така нейронна мережа здатна не просто обробити, а синтезувати зображення, створити його з нуля, що і роблять ці популярні додатки.
 
Поки нейромережа вміє тільки вирішувати завдання, поставлені перед нею людиною, і не може сама їх перед собою ставити. Так що повстання машин з нейронних мереж нам не загрожує.
 
Застосування нейромереж
 
Нейронні мережі застосовують у різних галузях, таких як економіка - прогнозують курси валют, ціни на нафту або золото, банкрутство компаній; робототехніка - дозволяє роботам оцінювати перешкоди, тримати рівновагу й управляти маніпуляторами.
 
Але ми розглянемо сфери застосування нейронних мереж, де кожна людина може ними скористатися - медицина і додатки для гаджетів.
 
Сервіси зі штучним інтелектом - у будь-якому смартфоні
 
Минулий рік був вибуховим для прогресу нейромереж і в підсумку вони стали головною технологією 2016 року. Через 70 років після перших розробок це стало можливим завдяки досягненню достатньої потужності комп'ютерів.
 
Першим і найважливішим проривом стала програма AlphaGo, розроблена Google, яка вперше серед штучних інтелектів обіграла одного з найтитулованіших гравців настільної гри Го, яка вважалася дуже складною для нейронних мереж.
 
Справа в тому, що Го - це гра, у якій неможливо прорахувати всі ходи наперед, тому гравці діють інтуїтивно.
Комп'ютер вперше здолав людину в грі Го 
У Google є ще кілька цікавих додатків, наприклад Quick, Draw!, яка вгадує те, що малюють люди. Користувачеві дають завдання намалювати певний об'єкт за 20 секунд.
 
У процесі нейромережа говоритиме, на що, на її думку, схожий малюнок. Вона повинна встигнути здогадатися протягом тих самих 20 секунд.
 
У кожного користувача є шість раундів, після чого йому показують підсумковий результат.
 
 
Компанія Microsoft створила сервіс How-old, на якому комп'ютер оцінює вік людей на фотографії.
Користувачеві потрібно завантажити знімок з обличчами, щоб система повідомила передбачувану стать і вік кожної людини.
 
 
У Microsoft також є CaptionBot, який намагається описувати, що відбувається на фотографії. Якщо на знімку є обличчя, то робот вказує їх emoji-вирази.
 
 
Microsoft також розробила чат-бот Murphy, який поєднує обличчя знаменитостей за запитом користувача.
 
 
Першим з таких додатків був Deep Dream від Google. Він виділяє на фотографії щось знайоме. Виходять досить дивні картинки.
 
 
Медицина
 
Імпульсні нейромережі застосовують у медицині більше десяти років. Вони дають можливість інтерпретувати сигнали з мозку до м'язів спеціальними протезами, керованими мікропроцесорами, які відтворюють дії здорової кінцівки.
 
Людина може керувати штучною рукою безпосередньо сигналами нейронів рухової кори мозку.
 
 
Також існують зорові нейропротези, які подають сигнали від матриць світлочутливих елементів у зорові відділи кори абсолютно сліпих пацієнтів, даючи їм можливість орієнтуватися в просторі і навіть читати.
 
 
Нещодавно американські вчені створили систему штучного інтелекту, яка вміє відрізняти родимки від деяких видів раку шкіри краще за лікарів.
 
Автори нової роботи використовували згорточну нейромережу Inception v3, яка була раніше розроблена компанією Google. Дослідники видалили її верхній шар і навчили систему, спочатку орієнтовану на розпізнавання різних об'єктів, визначати деякі види раку шкіри - меланому і карциному.
 
Для цього вони використовували 130 тисяч фотографій більше двох тисяч різних шкірних захворювань. В майбутньому комп'ютерна програма може бути адаптована для смартфона або планшета, і дозволить будь-кому пройти первинну діагностику раку шкіри.
 

Пошук в цьому блозі